doctor_juta (doctor_juta) wrote,
doctor_juta
doctor_juta

У Москві винесли вирок у справі про вбивство Анни Політковської

image
Кто я такая? И почему пишу о второй чеченской войне? Я журналистка. Работаю спецкором столичной «Новой газеты», и это единственная причина, почему я увидела войну, – меня послали ее освещать. Но не потому, что я – военный корреспондент и хорошо знаю этот предмет. Наоборот: потому, что сугубо гражданский человек. Идея главного редактора была проста: именно мне, сугубо гражданскому человеку, куда понятнее переживания других сугубо гражданских людей – жителей чеченских сел и городов, на головы которых свалилась война. Вот и все. Поэтому езжу в Чечню каждый месяц, начиная с июля 1999 года (с событий так называемого «рейда Басаева на Дагестан», спровоцировавшего потоки беженцев из горных сел и всю последующую вторую чеченскую). Естественно, исходила всю Чечню вдоль и поперек. Видела много горя. Главное из которого – то, что многие мои герои, о которых писала за эти два с половиной года, – теперь мертвы. Такая страшная война случилась... Средневековая. Даром что на стыке 20‑го и 21‑го веков и в Европе.


Зрозуміло, що російській владі потрібно було знайти вбивць та замовників у цій гучній справі. На фоні різкого погіршення стосунків з Заходом такий крок є демонстративним показом "справедливості" у російському судочинстві.


Ідеальний "замовник" - кримінальний авторитет, на якого не шкода повісити ще одну справу і запроторити подалі від соціуму на пожиттєву відсидку. Пішак, який себе використав і якого не шкода. Такий знайшовся - Гайтукаев Лом-Али Ахмедиевич. Чюдєсний чоловічок з яскравим минулим, замішаним у різних кримінальних політико-економічних діяннях. Такі вигідні режиму. Таких тримають на чорний день і підкормлюють з бюджетного столу.

Проте, крапка у всій цій історії буде покладена не скоро. І як би не хотіли кремлівські політтехнологи пошвидше забути про цю справу, підвести під нею умовну риску, маленька гірська республіка Чечня продовжує жити тим минулим, про яке писала Політковська. Чечня пам'ятає, Чечню не заховають за барвистими коврами Кадирівських декорацій. І ця пам'ять ще довго відіграватиме свою роль у російських реаліях.

Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments